Aktuality

PF 2019

 

 

Talent okresu Prachatice

Dne 28. listopadu 2018 byly vyhlášeny Talentem okresu Prachatice dvě skupiny mažoretek Klapeto Vimperk. Ocenění získaly kadetky a seniorky za svá umístění na mažoretkových soutěžích v roce 2018. Kadetky vybojovaly 2. místo na Memoriálu Jiřího Necida ve Vimperku, seniorky se staly mistryněmi republiky, mistryněmi Evropy a prvními vicemistryněmi světa v miniformaci s náčiním flag.

Alžběta Rückerová

Celý článek...

 

Mažoretky Klapeto Vimperk

Soubor mažoretek je od září rozdělen do čtyř věkových kategorií – little kadetky, kadetky, juniorky a seniorky. Tréninky probíhají u jednotlivých skupiny v různé dny – pravidelně však v úterý a v pátek. Na tréninku se little kadetky zaměřují převážně na práci s batonem, tancují, dovádí, hrají hry. Kadetky pilují prvky flexibility, které se jim budou hodit do sestavy s pom. Juniorky se učí nové prvky s batonem a pomalu se seznamují i s prací s náčiním flag. Seniorky se tento rok věnují nejen nácviku nových sestav, ale jsou i asistentkami na trénincích kadetek a juniorek.

Nejstarší děvčata letos několikrát vystupovala – např. na předvánoční akci Uniwellu Zdíkov, na vyhlášení ankety Talent okresu Prachatice, na maturitním plesu prachatické pedagogické školy.

1. 12. 2018 seniorky absolvovaly na Moravě seminář, při kterém se naučily mnoho nových prvků, které využijí v nových sestavách, a postupně tyto dovednosti předají i mladším děvčatům.

Celý článek...

 
Více článků...