Mistryně Evropy

Diplom16. června 2018 odcestovaly mažoretky Klapeto Vimperk do dějiště ME do chorvatské Crikvenice. Jejich soutěžním dnem byla neděle.

Nejprve se svou choreografií v dopoledním programu představilo duo mix (baton v kombinaci s pom) Natálie Uhříčková a Alice Grulichová. Následoval odpolední program a v něm jako první zástupkyně našeho týmu vystoupila Natálie Uhříčková v sóle s náčiním flag – věková kategorie juniorky. O pár čísel později ji napodobily Nela Fleišmanová a Eliška Kubálková – obě také se sólovou skladbou s náčiním flag – ve věkové kategorii seniorky.

Soutěž s flagy probíhala celé odpoledne a naše děvčata se v jeho průběhu představila ještě třikrát. Nejprve trio senio flag – Nela Fleišmanová, Alice Grulichová, Natálie Uhříčková, po nich hned další trio senio flag Eliška Kubálková, Kristýna Sovová a Kristýna Sedláčková.

 

Všechny výše zmíněné mažoretky společně zakončily celý soutěžní den – a vlastně i celý čtyřdenní soutěžní maraton – miniformací s náčiním flag.

 

 

Výsledky mažoretek Klapeto Vimperk na ME:

  • 5. místo – duo mix senio – Uhříčková, Grulichová
  • 1. vicemistryně Evropy – sólo flag junio – Uhříčková
  • 1. vicemistryně Evropy – sólo flag senio – Fleišmanová
  • 4. místo – sólo flag senio – Kubálková
  • mistryně Evropy – trio flag senio – Kubálková, Sedláčková, Sovová
  • mistryně Evropy – trio flag senio – Uhříčková, Fleišmanová, Grulichová (obě tria měla shodné bodové ohodnocení)
  • mistryně Evropy – miniformace flag senio – Grulichová, Sovová, Kubálková, Fleišmanová, Uhříčková, Sedláčková

Celý pobyt v Chorvatsku byl pro nás velmi příjemný. Moře, ubytování, krásné počasí, úspěšné absolvování soutěže, medaile. Vše proběhlo v pořádku i díky třem pánům - Bedřichu Kubálkovi, Michalu Gabauerovi a Petru Grulichovi. Dovezli nás do Chorvatska, byli našimi průvodci a pomocníky po celou dobu pobytu. Pan Kubálek vše také pomocí fotoaparátu zdokumentoval.

Dále děkuji mažoretkám za bezproblémový průběh celého pobytu a za vybojování cenných kovů pro náš tým.

Velké dík patří také rodičům děvčat, kteří nás ve všech aktivitách souvisejících s mažoretkami velmi podporují a vždy nám drží palce.

Alžběta Rückerová

Více fotografií naleznete v naší >>fotogalerii<<