Mažoretky Klapeto Vimperk

Soubor mažoretek je od září rozdělen do čtyř věkových kategorií – little kadetky, kadetky, juniorky a seniorky. Tréninky probíhají u jednotlivých skupiny v různé dny – pravidelně však v úterý a v pátek. Na tréninku se little kadetky zaměřují převážně na práci s batonem, tancují, dovádí, hrají hry. Kadetky pilují prvky flexibility, které se jim budou hodit do sestavy s pom. Juniorky se učí nové prvky s batonem a pomalu se seznamují i s prací s náčiním flag. Seniorky se tento rok věnují nejen nácviku nových sestav, ale jsou i asistentkami na trénincích kadetek a juniorek.

Nejstarší děvčata letos několikrát vystupovala – např. na předvánoční akci Uniwellu Zdíkov, na vyhlášení ankety Talent okresu Prachatice, na maturitním plesu prachatické pedagogické školy.

1. 12. 2018 seniorky absolvovaly na Moravě seminář, při kterém se naučily mnoho nových prvků, které využijí v nových sestavách, a postupně tyto dovednosti předají i mladším děvčatům.

Vedoucí souboru Alžběta Rückerová zastupovala tým Mažoretek Klapeto Vimperk první prosincovou sobotu na sedmém celorepublikovém semináři v Olomouci. 2. 12. absolvovala seminář pro rozhodčí.

Přípravy soutěžní sezóny 2018/2019 jsou v plném proudu. Organizátoři soutěže letos chystají osm kvalifikačních kol, jedno semifinále pro sólo s náčiním baton. Finále B se na jaře roku 2019 bude konat v Postřelmově, finále A pro náčiní baton v Ostravě a finále A pro náčiní pom, flag v Náchodě. Postupující z finálových kol budou moci vyrazit na ME do chorvatské Crikvenice a na MS do Prahy. Mimo tuto soutěžní linii mohou mažoretkové týmy podpořit svou účastí např. Grand Prix mažoretek na Slovensku, Grand Prix mažoretek v Rusku a mnoho dalších soutěží.

Alžběta Rückerová