Aktuality

Mažoretky Klapeto Vimperk

Mažoretky Klapeto Vimperk vystoupily na večerním programu společného setkání pěti jihočeských škol, které jsou zařazeny do projektu Rovnováha, v hotelu Anna dne 26. 2. 2011.

Alžběta Rückerová

 

Celodenní workshop pro mažoretky

Vedoucí a několik děvčat ze souboru Klapeto Vimperk se zúčastní celodenního workshopu pro mažoretkový sport,  který pro nás připravil  TS PREZIOSO Sokol Blatná v sobotu 19.2.2011. Zaměřen  je hned na tři bloky: taneční a pohybová průprava, jak vést efektivně trénink a stavba choreografie.

Alžběta Rückerová, vedoucí souboru juniorek

 

Klapeto v podzimním období

Soubor mažoretek zahájil přípravu na další sezónu již na srpnovém soustředění společně s dechovým orchestrem ZUŠ Vimperk v hotelu Kodrea na Nových Hutích. Koncem srpna se skupiny juniorek (vedoucí Alžběta Rückerová) a seniorek (vedoucí Dagmar Rückerová) představily za doprovodu vimperské dechovky na slavnostech v Protivíně.

Začátkem školního roku se vytvořila přípravná skupina začínajících mažoretek z děvčátek 1. ročníku (vedoucí Dana Kubíčková) a všechny členky souboru byly zařazeny do skupin podle věkových kategorií mezinárodní organizace IMA a  byly stanoveny tréninky v obou tělocvičnách školy.

I v podzimních měsících měly mažoretky Klapeto několik vystoupení. 27. 9. 2010 se juniorky představily při pěvecké soutěži SOLASIDO v hotelu Zlatá hvězda. Dne 28. 9. 2010 se v Dačicích konala soutěž o Dačický pohár, na které reprezentovaly soubor i školu juniorky a seniorky. Soutěže se účastnily soubory, se kterými se naše mažoretky setkávají i při MČR v mažoretkovém sportu v různých postupových kolech. Původně měla soutěž probíhat na místním skvěle vybudovaném sportovním stadionu, ale z důvodu nepříznivého počasí byla soutěž přesunuta do stísněných prostor místního kulturního domu. Ze soutěže si seniorky odvezly v kategorii SHOW 3. místo.

Další vystoupení se konalo 20. 11. 2010 v Písku, tentokrát se představily v kulturní domě při vyhlášení výsledků ME motokár všech kategorií seniorky s POM. Dne 26. 11. se předvedly před zástupci evropské špičky v metané při slavnostním zahájení soutěže v hotelu Anna mažoretky juniorky a přispěly tak ke slavnostní zahajovací atmosféře. Kadetky s hůlkou a seniorky s třásněmi se podílely na zahájení memoriálu Jaroslavy Landové v gymnastice dne 27. 11. v domácím prostředí vimperského gymnastického oddílu. Poslední vystoupení našich mažoretek se konalo 29. 11. při slavnostním programu k 80. výročí založení ZŠ TGM Vimperk, kde se předvedly všechny skupiny souboru pracující na naší škole.

Dagmar Rückerová

 
Více článků...